Більшість дієтологів та лікарів сходяться на думці, що вуглеводи є важливим для організму макроелементом.

Багато низьковуглеводних систем харчування несправедливо демонізують злаки, фрукти і крохмалисті овочі. Але повнота і високий рівень цукру в крові асоціюються зі споживанням певних вуглеводів – швидких або рафінованих, які не містять клітковини і зазвичай містяться в різних солодощі і борошняні продукти. Споживання повільно засвоюваних вуглеводів, навпаки, підтримує активний метаболізм, що перешкоджає надмірній вазі, – про це свідчать дані мета-аналізу, опубліковані в журналі The Lancet.

Які ж багаті на вуглеводи продукти фахівці рекомендують вживати в їжу?

Цільнозернові хліб та макарони. Вчені наголошують, що не можна повністю виключати вуглеводи з живлення або недоїдати їх. Вуглеводи забезпечують глюкозу, яка необхідна для виробництва енергії у клітинах, включаючи мозок. Тому в раціоні повинні бути хліб і макарони, приготовані з цільного зерна, які є складними вуглеводами, що повільно засвоюються, пише NDTV.

Читайте також:  Ці продукти з високим вмістом вуглеводів не змусять вас погладшати

Яблука та груші. Ці фрукти вважаються продуктами з високим вмістом вуглеводів через вміст у них фруктози. Однак їхня поживна цінність переважує вуглеводне навантаження, особливо якщо фрукти поїдаються цілком, включаючи шкірку.

Овес. Метааналіз досліджень у Nutrients показав, що у діабетиків 2 типу вживання цільнозернової вівсянки знижує рівень глюкози в крові натще і рівень глікованого гемоглобіну – все це незважаючи на високий вміст вуглеводів. Інші дослідження показують, що зерна вівса, багаті на розчинну клітковину під назвою бета-глюкан, уповільнюють засвоєння жирів і цукру в кишечнику, а також продовжують почуття ситості, що може призвести до втрати ваги.

Читайте також:  4 продукти та напої для покращення сну

Буряк. Коренеплід містить досить багато природного цукру, інакше кажучи, багатий на вуглеводи. Але водночас буряк (сира) містить багато харчових волокон, які уповільнюють всмоктування цукру в кров.

Картопля. Охолодження білої картоплі після приготування перетворює її крохмаль на резистентний, який не підвищує рівень цукру в крові. Понад те, він переробляється кишковими бактеріями в такий спосіб, що це йде користь стану всієї флори кишечника.

«Дорослі люди, які їдять більше цільнозернових продуктів, овочів та інших вуглеводів з високим вмістом клітковини, знижують свій ризик розвитку діабету та раку товстої кишки на 15-31%, а також знижують ризик смерті від інсульту чи серця на відміну від людей, які споживають мало здорових вуглеводів», – процитував учених The Lancet.

Читайте також:  Чи можна з ранку пити чай, який ви не допили ввечері