Мільйони людей у всьому світі страждають від запалення в суглобах, викликаного ревматоїдним артритом. Це аутоімунне захворювання вражає суглоби, приводячи до болю в кистях, зап’ястях, ступнях, колінах і ліктях. Нове дослідження допоможе знайти спосіб виявити перші ознаки цього прогресуючого захворювання.

Дослідження, опубліковане 25 листопада в Scientific Reports, використовувало теплові камери для порівняння тепла у людей з ревматоїдним артритом і без нього.

Що знайшли дослідники?

Дослідники порівняли руки 31 пацієнта з ревматоїдним артритом з 51 здоровою рукою. Перед вивченням теплобачення 31 пацієнт з РА пройшов ультразвукове дослідження. Хоча захворювання діагностовано, їх ультразвукові зображення не показали ознак запалення тканини, яка оточує суглоби, що є основним симптомом захворювання.

Дослідження мало на меті з’ясувати, чи відповідають пацієнти, у яких не було типових ознак болю, набряку та запалення – але явно було захворювання, – теплоті здорових пацієнтів.

Проаналізувавши дві групи, вони все ж виявили більш високі температури в руках пацієнтів з ревматоїдним артритом.

Майбутнє діагностики

Оскільки ультразвукове дослідження не завжди виявляє захворювання, пошук інших способів його діагностики може бути корисним для майбутніх досліджень та профілактики. Якщо ви починаєте помічати нерегулярну кількість тепла в руках або інших суглобах, подумайте про те, щоб запитати свого лікаря про можливий зв’язок з ревматоїдним артритом.

Знання про ймовірність розвитку хвороби може спонукати людей вжити профілактичних заходів, наприклад, дотримуватися протизапальної дієти або уникати небезпечних фізичних навантажень.

Джерело: LHealth.info