Міжнародна група дослідників з’ясувала, в якому віці знижується ризик людської смерті. За словами фахівців, в цей період життя виникає плато, тобто зростання ймовірності смерті, обумовлений збільшенням прожитих років, – припиняється.

Авторами даного дослідження стали вчені з декількох інститутів Рима, а також університету Каліфорнії в Берклі. Вони прийшли до висновку про те, що класичні закономірності, які передбачають експонентне зростання ймовірності смерті для людей і більшості тварин, працює тільки до певного віку, приблизно до вісімдесяти років.

«Ризик смерті людини зростає по експоненті лише до певного віку. Потім цей показник виходить на плато, стаючи досить стабільним», – констатували вчені в публікації Science.

Зокрема, висновки спеціалістів стосуються такої закономірності, як «розподіл Гомпертца», вперше сформульованої ще в 19 столітті. Згідно їй, у міру збільшення віку відбувається скорочення старої частини популяції – це стосується людей і багатьох тварин. Іншими словами, досягаючи старості, організми частіше вмирають, так як динаміка смертності збільшується.

Автори нової роботи проаналізували дані про 4 тис. довгожителів Італії і побудували демографічні моделі, які свідчать: для нинішніх реалій старі механізми підрахунку ризику смертності не підходять.

«Класичні закономірності не працюють для людей дуже похилого віку, яких у сучасному світі з його розвиненою медициною стало досить багато. Середня тривалість життя в розвинених країнах продовжує зростати, тому науці потрібні нові моделі, за якими можна розраховувати ризики смерті», – заявили співробітники університету Каліфорнії в Берклі.

За їх словами, динаміка смертності після 105 років «заморожується». Подібний факт, вважають дослідники, говорить про те, що люди ще не досягли меж довголіття, і середня тривалість життя незабаром може становити вже більше 100 років.

Джерело: МедікФорум