ГоловнаНовини Здоров'яВчені назвали вік, в якому зникає ризик смерті

Вчені назвали вік, в якому зникає ризик смерті

Міжнародна група дослідників з’ясувала, в якому віці знижується ризик людської смерті. За словами фахівців, в цей період життя виникає плато, тобто зростання ймовірності смерті, обумовлений збільшенням прожитих років, – припиняється.

Старість

Авторами даного дослідження стали вчені з декількох інститутів Рима, а також університету Каліфорнії в Берклі. Вони прийшли до висновку про те, що класичні закономірності, які передбачають експонентне зростання ймовірності смерті для людей і більшості тварин, працює тільки до певного віку, приблизно до вісімдесяти років.

«Ризик смерті людини зростає по експоненті лише до певного віку. Потім цей показник виходить на плато, стаючи досить стабільним», – констатували вчені в публікації Science.

Читайте також:  Як виводити токсини з організму в період пандемії

Зокрема, висновки спеціалістів стосуються такої закономірності, як «розподіл Гомпертца», вперше сформульованої ще в 19 столітті. Згідно їй, у міру збільшення віку відбувається скорочення старої частини популяції – це стосується людей і багатьох тварин. Іншими словами, досягаючи старості, організми частіше вмирають, так як динаміка смертності збільшується.

Автори нової роботи проаналізували дані про 4 тис. довгожителів Італії і побудували демографічні моделі, які свідчать: для нинішніх реалій старі механізми підрахунку ризику смертності не підходять.

«Класичні закономірності не працюють для людей дуже похилого віку, яких у сучасному світі з його розвиненою медициною стало досить багато. Середня тривалість життя в розвинених країнах продовжує зростати, тому науці потрібні нові моделі, за якими можна розраховувати ризики смерті», – заявили співробітники університету Каліфорнії в Берклі.

Читайте також:  Названі продукти, які допоможуть знизити ризик раку грудей

За їх словами, динаміка смертності після 105 років «заморожується». Подібний факт, вважають дослідники, говорить про те, що люди ще не досягли меж довголіття, і середня тривалість життя незабаром може становити вже більше 100 років.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News