Якщо людина випускає гази з кишечника понад 15 разів за день, це може бути ознакою не тільки специфічного раціону, але і неблагополуччя в стані її організму. З підвищеним метеоризмом, зокрема, пов’язані запальні захворювання кишечника.

Фахівці Національної служби охорони здоров’я Великобританії (NHS) розповіли про причини, які можуть викликати надмірне газоутворення в шлунково-кишковому тракті. Їх пояснення у зв’язку з цим викладені в публікації видання The Sun.

“Здорова людина може випускати гази з кишечника від 5 до 15 разів за день. Більше число може свідчити про будь-які проблеми в організмі”, – констатують британські медики.

За їх словами, причиною підвищеного метеоризму може бути вживання певних продуктів. Так, наприклад, капустяні містять вуглеводи, які ускладнюють їх перетравлення і сприяють виділенню газів в кишечнику.

Але крім брюссельської, білокачанної капусти або броколі, підвищеному метеоризму також сприяють цибуля, вишня, сливи і продукти з високим вмістом розчинних волокон, такі як печені боби, горох і сочевиця. Крім того, відповідний стан можуть провокувати велика кількість випитої газованої води і оброблених продуктів, з-за яких підвищується зростання кількості бактерій, що створюють газ при розщепленні їжі.

Водночас підвищений метеоризм може бути ознакою синдрому подразненого кишечнику. Цей стан не є по-справжньому небезпечним, але воно зберігається на все життя і може негативно впливати на її якість. Втім, зазначають фахівці, їм можна керувати шляхом зміни способу життя: зокрема, виконанням достатньої кількості вправ, скороченням кількості гострої їжі в раціоні і відмовою від продуктів, які важко перетравлюються.

У числі серйозних захворювань, про які може сигналити занадто активний метеоризм, експерти NHS назвали виразковий коліт, целіакію і хворобу Крона – всі ці недуги об’єднує те, що в їх основі лежать запальні процеси в кишечнику. Крім метеоризму в їхньому випадку також спостерігаються здуття і болі в животі, діарея, почуття сильної втоми.

Джерело: МедікФорум