За оцінками дослідників у галузі охорони здоров’я університету Лома Лінди, споживання горіхів збільшує мозкові хвилі, пов’язані з основними функціями тіла, включаючи когнітивні та імунні функції.

Відомо, що горіхи позитивно впливають на організм – захищають серце, знижують ризик виникнення раку, знижують запалення в організмі і уповільнюють процес старіння. Але до кінця не відомо, як діють на мозок.

У нещодавньому дослідженні дослідники з Лабораторії Лани Лінди показали, що деякі види горіхів викликають посилення певних мозкових хвиль. Наприклад, фісташки стимулюють в основному гамма-хвилі, які відіграють важливу роль у процесах сприйняття, навчання, обробки інформації та перебігу фази РЕМ – фази сну, що характеризуються швидкими рухами очних яблук. Тим часом арахіси активують дельта-хвилі, пов’язані з імунітетом, процес загоєння рани та підтримання фази глибокого сну.

Читайте також:  Медики назвали пил однією з серйозних причин онкології

У рамках дослідження добровольці споживали шість видів горіхів: мигдаль, кешью, арахіс, горіхи пекан, фісташки та волоські горіхи. Дослідники виміряли їх мозкові хвилі за допомогою енцефалографа.

Крім виявлення зв’язку між споживанням горіхів і розвитком мозкових хвиль, фахівці підтвердили, що всі види горіхів містять велику кількість антиоксидантів – сполук, які стимулюють захисні механізми клітин. Найбільша кількість антиоксидантів знаходиться у волоських горіхах.

Результати цього дослідження представлені на конференції експериментальної біології цього року в Сан Дієго та опубліковані в журналі FASEB.