Як стверджують американські дослідники, люди, які регулярно виконують фізичні вправи помірної або великої інтенсивності можуть значно знизити ризик розвитку глаукоми.

Дослідження було представлено в Американській академії офтальмології 2017 р., яке закінчилася в Новому Орлеані (США) (https://www.prnewswire.com/news-releases/another-reason-to-exercise-protecting-your-sight-300554444.html).

Група дослідників з Каліфорнійського Університету в Лос-Анджелесі зафіксувала, поки 73-відсоткове зниження ризику розвитку цього захворювання серед найбільш фізично активних учасників дослідження (порівняно з особами, які мінімум активні).

Глаукома є однією із головних причин сліпоти в Сполучених Штатах. Найчастіше виникає у людей після 40 років. Лікування може сповільнити його прогрес, але захворювання не може бути повністю зупинено. До теперішнього часу фактори, пов’язані зі способом життя, не були вплинуті на розвиток глаукоми, однак останні наукові публікації показують, що вони можуть впливати на тиск в очах, і що це є основним фактором ризику захворювання.

Щоб дослідити співвідношення між інтенсивністю тренувань та глаукомою, дослідники проаналізували дані Національного огляду медико-елітної експертизи, комплексного дослідження здоров’я та харчування дорослих американців з 1960-х років по теперішній час.

Інтенсивність фізичної активності учасників визначалася кількістю пройдених кроків та швидкістю ходьби (вимірюваною крокоміром). Приблизно 7000 кроків на день в день вважалися еквівалентними 30-хвилинним вправам із середньою або високою інтенсивністю, що виконували щонайменше 5 разів на тиждень.

Виявилося, що чим більша денна кількість кроків і чим швидший темп, тим нижчий ризик розвитку глаукоми. Кожне 10-хвилинне збільшення фізичної активності (від середнього до важкого) зменшує ризик розвитку глаукоми на 25 відсотків.

– Наші дослідження показують, що не стільки фізичні навантаження пов’язують із зменшенням ризику глаукоми, але їх інтенсивність. Найефективнішу профілактику проявляють люди, які тренуються, бігають або просто гуляють, але роблять це досить активно, – говорить Вікторія Л. Ценг, доктор філософії Каліфорнійського університету, один із співавторів дослідження.