Шкіра – це окремий орган нашого тіла, і неймовірно важливий: це й бар’єр від інфекцій, і система раннього оповіщення про внутрішні хвороби, а також активний учасник видільних процесів організму. Здоров’ю шкіри ми повинні приділяти найпильнішу увагу.

Але, на жаль, будь-яка проблема зі шкірою змушує нас в першу чергу шукати відповідь в інтернеті, і пацієнти часто воліють займатися самодіагностикою замість звернення до дерматолога, тому в процесі лікування і догляду часто відбуваються серйозні помилки. Процес догляду за шкірою оточений безліччю міфів і помилок, ось деякі з них.

Скорочення вживання деяких продуктів може зменшити кількість прищів

Більшість дерматологів вважає, що наш раціон дуже слабо впливає на такі стани, як акне або екзема. Однак міф про те, що скорочення вживання гострої їжі, м’ясних і молочних продуктів може вплинути на стан шкіри, неймовірно сильний. Фахівці вважають, що на стан здорової шкіри у людини без проблем з травленням дієта впливає дуже несуттєво.

Читайте також:  Вчені довели, що садівництво знижує ризик розвитку раку
Органічна косметика корисніша і безпечніша, ніж звичайна

Натуральні інгредієнти для косметики, якщо вони вирощені «органічно», не містять хімічних добавок, пестицидів і добрив. Але якщо крем для обличчя або помада продаються з позначкою «organic», це зовсім не означає, що у вас не виникне на цей продукт, наприклад, алергічна реакція. На жаль, як раз багато продуктів на рослинній основі є частими винуватцями висипань на шкірі.

Меланома мені не загрожує, так як я не загоряю на сонці, а відвідую солярій – він безпечніше

Спроба придбати «здорову засмагу» може мати протилежний ефект: навіть одне відвідування солярію серйозно збільшує ризик розвитку меланоми. Десятки тисяч пацієнтів з меланомою у віці від 20 до 30 років отримали її саме через солярій.

Читайте також:  Ці три продукти допоможуть підтримати здоров'я серця
У мене багато родимок, за всіма не встежиш

Родимка, яка мінюється заслуговує уваги, незалежно від того, де вона знаходиться або скільки у вас їх всіх. Зверніть увагу, якщо родимка раптово з’являється, зростає або змінює колір. Це може вказувати на розвиток меланоми – типу раку, який дуже швидко поширюється на інші частини тіла.

Я не користуюся сонцезахисним кремом, тому що боюся, що він шкідливий сам по собі і провокує рак, а сонце корисно для здоров’я

Сонцезахисний крем є одним з найважливіших інструментів профілактики раку шкіри. Але одноразового нанесення не достатньо. Деякі лосьйони потрібно наносити на шкіру кожні кілька годин, особливо після того, як ви викупаєтеся або спітнієте через фізичну активність. Використовуйте сонцезахисний крем кожні кілька годин, надягайте головний убір, а також тримайтеся в тіні, коли це можливо.

Читайте також:  Ось чим корисний для здоров'я глінтвейн
Це почервоніння на обличчі – моя реакція на сонце

Іноді це дійсно так. Але поява почервоніння у формі «метелика» на обличчі (в області вилиць і носа), яке можна взяти за легкий сонячний опік, може бути ознакою вовчака – серйозного аутоімунного розладу. І якщо через пару днів цей симптом не пройшов – краще відвідати лікаря.

Плями на шкірі – це лише реакція на мій лосьйон

Коричневі потовщені бархатисті плями на шиї можуть бути ознакою діабету. Назва цього стану – «чорніючий акантоз». Деякі види плям на шкірі можуть бути ознаками хвороби Еддісона, хвороби Боуена, псоріазу та інших аутоімунних хвороб, багатьох інфекційних патологій, а також порушень нервової системи. При будь-яких підозрілих шкірних проявах необхідно звернутися до дерматолога.

Джерело: medportal