Американські вчені з Університету Райса встановили, що сильні любовні почуття і прихильність до іншої людини можуть виявитися фактором скорочення життя. Втрата улюбленого об’єкта при цьому підвищує ризик смерті від проблем з серцем.

Група дослідників під керівництвом Кріса Фагундеса змогла з’ясувати, що втрата коханої людини збільшує ймовірність смерті від зупинки серця у її половини протягом перших трьох місяців після відходу з життя. Про це інформує видання Science Alert.

У науковому проекті взяли участь 65 осіб віком від 51 до 80 років. Фахівці добровольців поділили на дві групи – в одну увійшли овдовілі подружжя, інша стала контрольною. У підсумку вченими було зроблено висновок про те, що в групі вдівців у людей значно підвищений ризик небезпечних для життя порушень серця.

«Ризик смерті для овдовілого подружжя, в середньому збільшувався на 41 відсоток, при цьому його основним фактором ставали серцево-судинні захворювання», – заявили наукові фахівці.

Згідно з даними вчених, з урахуванням статі, віку, ваги і стану здоров’я людей, у вдівців в організмі присутній серйозний маркер запалення. В їх крові був виявлений дуже високий рівень специфічних сполук, включаючи цитокіни TNF-альфа та ІЛ-6, сприяють запальним процесам. За словами дослідників, цитокіни є білковими сполуками, що утворюються в імунних клітинах і відповідають в тому числі за активацію або пригнічення запалення в організмі.

Вчені підрахували, що у тих, хто втрачає кохану людину, на 47 відсотків знижується варіативність серцевого ритму, – таке зниження сприяє розвитку небезпечної для життя серцевої недостатності.

Джерело: МедікФорум