Якщо у вас недостатньо вітаміну а, це може вплинути на вашу шкіру та волосся. Дефіцит вітаміну А може бути викликаний тривалим недостатнім споживанням вітаміну А, хоча він також може виникати, коли ваше тіло не може використовувати вітамін А у вашому раціоні. Це може статися при самих різних захворюваннях. Отже, на які ознаки слід звертати увагу?

Якщо ваш лікар підозрює, що у вас може бути дефіцит вітаміну А, вам необхідно буде здати аналіз крові.

Проте, якщо ви приймаєте добавку, що містить вітамін А, не приймайте занадто багато, тому що це може бути шкідливо. Ознаки дефіциту вітаміну А можуть включати проблеми зі шкірою і волоссям.

Читайте також:  Надто високий рівень «хорошого» холестерину збільшує ризик смерті на 96%

У клініці Майо кажуть, що до них відносяться сухість шкіри, сухе волосся і свербіж.

Легкі форми дефіциту вітаміну А можуть протікати безсимптомно. Однак дефіцит вітаміну А може викликати втому. Клініка Майо стверджує, що легкі і важкі форми вітаміну А можуть викликати підвищений ризик інфекцій, включаючи інфекції горла і грудної клітини, а також гастроентерит.

Точно так само це може збільшити ризик затримки росту і розвитку кісток у дітей і підлітків. На жаль, це також може збільшити ризик безпліддя та викидня.

Існують також більш серйозні форми дефіциту вітаміну А, які також можуть викликати проблеми із зором: поганий зір в темряві і сухість кон’юнктиви і рогівки на поверхні ока.

Читайте також:  Кардіолог назвав 4 добавки, які можуть спричинити «потенційно смертельну» аритмію

Клініка Майо:

“Лікування легких форм дефіциту вітаміну А включає вживання в їжу продуктів, багатих вітаміном А – наприклад, печінки, яловичини, жирної риби, курки, яєць, збагаченого молока, моркви, манго, солодкої картоплі і листових зелених овочів”.