Проживання в сільській місцевості знижує шанси пацієнтів з раком на виживання. Дослідження показало, що мешканці селищ і сіл гірше справляються з пухлинами, оскільки вони ізольовані від центрів лікування.

Проживання на природі традиційно обіцяє людині безліч переваг завдяки свіжому повітрю, відсутності шкідливих вихлопів і більш впорядкованому способу життя. Але це не стосується тих пацієнтів, які зіткнулися зі злоякісними новоутвореннями. Дослідження продемонструвало, що після установки діагнозу рак і початку лікування шанси тих, хто проживають в сільській місцевості перемогти хворобу знижуються, в порівнянні з тими, хто проживає в містах. В цілому, це зниження становить 5%. Автори дослідження пояснюють даний феномен тим, що люди в селах і невеликих населених пунктах проживають далеко від медичних центрів, які надають їм допомогу, через що вони звертаються за нею з деяким запізненням.

Вчені з Університету Абердіна провели метааналіз 39 досліджень по всьому світу для того, щоб оцінити, як місце проживання пацієнтів впливає на ймовірність успіхів у боротьбі з раком. У 30 з 39 дослідженнях відзначені істотні переваги жителів міст над жителями сіл. Приблизно кожна п’ята людина на нашій планеті сьогодні живе в сільській місцевості, хоча в Україні це число є трохи меншим. Спостереження показують, що жителі сіл зі значною затримкою звертаються за допомогою до лікарів, вони роблять це вже після того, як їх симптоми стають більш серйозними. Цілком можливо, що це пов’язано з характером сільської роботи і з певними зобов’язаннями, які вони мають.

Крім того, сільські населені пункти далеко не завжди володіють злагодженою системою транспорту. В Україні традиційно скорочується кількість сільських поліклінік, а медичні центри, в яких можуть надати кваліфіковану допомогу або хоча б провести якісну діагностику, переводяться в більш великі населені міста, що теж може впливати на оперативність надання лікарських послуг.