В які роки відбувається уповільнення циркуляції спинномозкової рідини між оболонками мозку. Коли варто бити тривогу і займатися собою.

Група британських вчених з Ланкастерського університету та їхні польські колеги з медуніверситету Гданська винайшли повністю неінвазивний метод, який дозволяє виявити те, як пульсує спинномозкова рідина в субарахноїдальному просторі.

Професор Анет Стефановські і її колега опублікували результати своїх досліджень в авторитетному журналі Scientific Reports.

Крім того, вчені встановили, що характер і частота пульсації спинномозкової рідини можуть свідчити про різні серйозні захворювання, наприклад розсіяний склероз, гіпертонію, нейродегенеративні хвороби і передчасне старіння.

Тестуючи свій метод професор Стефановські з’ясувала, що у своєму дослідженні вони врахували ритм дихання, серцебиття і коливання артеріального тиску людини. Застосовуючи свій метод група вчених з’ясувала, що з 25-річного віку частота пульсації спинномозкової рідини у людини починає сповільнюватися і її узгодженість з іншими ритмами організму починає падати.

Автори досліджень відзначають, що мозок починає старіти раніше, ніж раніше вони думали. Попередні методи досліджень говорили про те, що мозок людини починає старіти після 40 років.

Цей метод допоможе виявити різні неврологічні і серцево-судинні захворювання та різні дегенеративні хвороби.

Джерело: 7mednews