Нове дослідження показало, що так звана західна дієта з великою кількістю цукру, рафінованого зерна та переробленого м’яса збільшує ризик колоректальних пухлин. Вчені зі Госпіталю Біргем енд Вімен у США встановили, що подібний зв’язок пояснюється впливом мікробіоти кишечника.

Американські дослідники в ході спостережень більш ніж за 130 000 людей із США встановили зв’язок між західною дієтою та колоректальним раком. Це не перше дослідження, яке показує, що харчування з великою кількістю переробленого м’яса, борошняних продуктів та вуглеводів збільшує ризик пухлин кишківника.

Однак уперше вчені продемонстрували механізм впливу шкідливого раціону на появу злоякісних новоутворень. Вони проаналізували раціон харчування, а також ДНК штамів кишкової палички у понад 1000 колоректальних пухлин.

Читайте також:  Названо сік, який здатний знизити цукор у крові на 35%

Вчені шукали бактеріальні штами, які несуть окремий генетичний острів під назвою полікетидсинтаза, який кодує фермент, що викликає мутації в клітинах людини.

Західна дієта була пов’язана з даними пухлинами, що містять велику кількість цього острова, а також кишкової палички, але не з іншими злоякісними новоутвореннями.

Результати підтверджують гіпотезу у тому, що західна харчування збільшує ризик розвитку колоректального раку рахунок кишкової мікробіоти.

Проведено перше дослідження, яке пов’язувало цей стиль харчування зі специфічними патогенними бактеріями. І тепер залишається з’ясувати, який саме компонент дієти чи способу життя пов’язаний із колоректальним раком, що містить цей вид бактерій.

Читайте також:  Прості та несподівані фактори, які допомагають жити довше