Учені з Гарвардської медичної школи назвали 5 причин виникнення артрозу. Фахівці відзначили, що захворювання супроводжується ураженням хрящової тканини суглобів.

Однією з причин хвороби є неправильна техніка бігу. Неприємні відчуття можуть виникати в результаті зношених або розірваних хрящів, напруг в сухожиллях і подразнень м’яких тканин. За словами лікарів, існує поняття “коліно бігуна”, яке має на увазі патології у вигляді болю в області колінної чашечки.

Наступною причиною артрозу може бути ожиріння. Зайві кілограми надають серйозне навантаження на суглоби, що є загрозою для людей з надмірною вагою. Лікарі рекомендують таким пацієнтам відмовитися від важких фізичних вправ і зайнятися скандинавською ходьбою і плаванням. Недолік рідини теж становить небезпеку для колін. Суглобова сумка виділяє менше синовіальної речовини і це впливає на функцію змащення, зменшує тертя між елементами суглобів.

Із захворюванням пов’язані надмірні навантаження, особливо потрібно бути обережним новачкам в спорті. Виконання складних вправ може спровокувати зсув колінної чашечки, вивих колінного суглоба і навіть переломи. Фахівці радять добре розминатися перед тренуванням і не забувати про відпочинок між підходами. Холодні температури також збільшують ризик захворювання, тому потрібно тепло одягатися і не допускати переохолодження.