Зарубіжні вчені дали 5 порад, які допоможуть захистити від хвороби Альцгеймера. Серед рекомендацій: активний спосіб життя і перевагу середземноморській дієті.

У міру старіння все більше людей страждають від хвороби Альцгеймера або будь-який інший форми деменції. За словами вчених, є кілька рекомендацій, заснованих на дослідженнях, які мінімізують ризик. Перша область – фізичні вправи, що пояснюється кращим кровообігом органів, прискоренням метаболічних процесів. Навіть 20 хвилин в день зіграють в цьому відношенні велику роль. Прикладами є: танці, плавання, прогулянки.

Читання, подорожі, хобі, музика – всі ці умови дозволяють залишатися розумово активними. Вітається і вивчення нової мови або освоєння музичного інструменту. У список входять і соціальні контакти, так як літні люди часто самотні. Кожна розмова має значення – з сусідами, родиною, друзями.

Читайте також:  Сон визнаний вченими «безкоштовним засобом» від жиру на животі

Так звана середземноморська дієта забезпечує мозок важливими речовинами. В даний тип харчування входять: фрукти і овочі, оливкова олія і горіхи. При цьому наголошується, хоча жирна риба, така як лосось і скумбрія, містить здорові Омега-3, сьогодні вона настільки завантажена важкими металами, що слід обмежити її вживання. Що стосується червоного м’яса, бажано відмовитися від яловичини і свинини.

Не менш важливою радою є проведення регулярних профілактичних оглядів, адже з віком людина має чималу кількість захворювань, серед яких гіпертонія і діабет 2 типу. Контролювання станів дозволить знизити ризики ускладнень, пов’язаних з роботою головного органу центральної нервової системи.

Читайте також:  Високий холестерин: 5 продуктів на його зниження назвали медики