Група крові, відмінна від I, може збільшити ризик інсульту у жінок, які палять і приймають оральні контрацептиви. Такі дані були отримані в рамках попереднього дослідження.

Оральні контрацептиви можуть підвищувати ризик інсульту у деяких жінок, особливо у курців. Через це пацієнткам старше 35 років, які курять, не рекомендується прийом даних препаратів. Попередні дослідження показали, що групи крові з II по IV також можуть збільшувати ризик інсульту.

Використовуючи інформацію з іншого дослідження, вчені порівняли ризик інсульту серед жінок, які курили і застосовували оральні контрацептиви, поряд з другим аналізом жінок, які тільки курили або приймали протизаплідні засоби.

У дослідження було включено 347 жінок, які перенесли інсульт у віці до 50 років. Контрольна група без інсульту становила 383 особи.

Вчені виявили, що у жінок, які курили і приймали оральні контрацептиви, ймовірність інсульту була майже в п’ять разів вище, ніж у жінок, які не приймали препарати і не мали шкідливої звички. Група крові, крім I, ще більше збільшила ризик раннього інсульту у жінок, які курили та приймали оральні контрацептиви. Йшлося про підвищення ризику майже в два рази.