Тромби, які виникають в невідповідних місцях, здатні блокувати надходження крові в мозок і серце, викликаючи розвиток загрозливих для життя станів.

Перевірте, чи не належите ви до того типу людей, у яких підвищений ризик тромбоутворення.

Володарі зайвої ваги. При невеликій надмірній вазі ймовірність утворення тромбу не надто велика, але в міру збільшення надлишку тілесної маси вона стає все більш значною. У страждають ожирінням може виникати венозна тромбоемболія, при якій згустки крові формуються в вені і переміщаються по крові.

Куці. Речовини в складі тютюнового диму можуть пошкоджувати слизову оболонку кровоносних судин, підвищуючи ризик злипання її фрагментів в згустки.

Читайте також:  Експерти з'ясували, хто з працівників має більший ризик деменції

Вагітна жінка. Одна з причин того, чому вони виявляються схильними до появи тромбів – гормони, (особливо естроген), які циркулюють в крові. Інша-це зростання плоду. У міру того, як дитина стає все більше, він може створювати тиск на кровоносні судини в черевній порожнині і тазу, блокувати кровотік і викликати утворення згустків.

Люди, які приймають препарати з естрогеном. Прийом протизаплідних таблеток або замісна гормональна терапія можуть підвищити ймовірність утворення тромбу в три – чотири рази. Тривожним сигналом для перевірки на наявність згустків є поява таких симптомів, як опухла нога, задишка або біль у грудях.

Читайте також:  Лікарі розповіли, що відбувається з організмом людини у разі відмови від сексу

Люди з хронічними захворюваннями. Згідно з медичними даними, тромби найчастіше виникають при наявності таких захворювань, як діабет, ВІЛ, запальні захворювання кишечника (хвороба Крона, коліт), деяких типах раку (мозку, яєчників, підшлункової залози, товстої кишки, шлунка, легенів, нирок).

Довго знаходяться без руху. Близько половини випадків тромбозу глибоких вен виникає у пацієнтів, декількох днів або тижнів пролежали на лікарняному ліжку після перенесеної операції або хвороби. Але вчені попереджають, що фактично будь-яка нерухомість тіла протягом декількох годин підвищує ризик тромбоутворення. Необхідність сидіти в машині, автобусі або літаку протягом чотирьох або більше годин – ось досить поширена ситуація, в якій виникають тромби, особливо якщо людина не п’є достатньо води.

Читайте також:  Дефіцит йоду, від якого страждають 2 мільярди людей, призводить до раку - ознаки

Успадкували проблему. Ще один тип людей, у яких найчастіше виникають тромби, – власники спадкової патології. Деякі спадкові захворювання роблять кров густішою і схильною до згортання, формування згустків.