Дослідники довели, що ймовірність ускладнень при вагітності не в усі сезони однакова.

З цієї причини фахівці університетської лікарні Орхус (Данія) радять планувати вагітність саме взимку. Справа в тому, що саме в цей сезон ризик виникнення підвищеного кров’яного тиску та інших гіпертензивних розладів (Розвиваються після 20-го тижня вагітності. Займають друге місце серед причин, які призводять до смерті жінки. Часто призводять до небезпечних хвороб в майбутньому (інсультів, серцевих нападів і недостатності, – прим.редакції) у майбутніх матерів мінімальний.

Звичайно, потрібно враховувати стан вагітної жінки в цілому, кажуть автори дослідження. Адже ускладнення можуть виникнути через хронічні захворювання, генетики і навіть фізичної форми майбутньої матері. Але все-таки фахівці впевнені, що саме зачаті взимку діти виношуються легше.

Автори дослідження вивчили медичні карти 50665 вагітних жінок. 8,5 відсотків з них мали гіпертензивний синдром.

– Ми відзначили, що існують сезонні коливання в ризику ускладнення вагітності, – пояснив головний автор дослідження Крістін Рор Томсен. – Найбільший ризик був відзначений у тих жінок, хто завагітнів в середині літа або навесні. Менший відсоток становили “осінні плоди”. Мінімальний ризик спостерігався в зимовий період.

Попередньо вчені пов’язують це з коливанням рівня вітаміну D в жіночому організмі. Дослідження будуть продовжені. Фахівці вважають, що розуміння залежності концентрації вітаміну D і гіпертонічної хвороби в цілому.