Щорічно реєструється близько 10 мільйонів нових випадків деменції (загальний термін для позначення груп симптомів, пов’язаних із занепадом мозку). Цей термін описує симптоми, пов’язані з прогресуючим занепадом мозку, такі як втрата пам’яті і сплутаність свідомості.

Когнітивні порушення спочатку починаються слабо, але на більш пізніх стадіях стають дуже руйнівними. На щастя, було досягнуто прогресу в розумінні того, як знизити ризик розвитку деменції в більш пізньому віці.

Ряд досліджень об’єднали навколо переваг дотримання середземноморської дієти для запобігання зниженню активності мозку.

Середземноморська дієта різниться в залежності від країни і регіону, тому у неї є ряд визначень. Але в цілому ця система харчування багата овочами, фруктами, бобовими, горіхами, злаками, рибою і ненасиченими жирами (оливкова олія). Ще одне правило – низьке споживання м’ясних і молочних продуктів.

Більшість досліджень було зосереджено на сукупних перевагах дієти, але в одному дослідженні були детально розглянуті конкретні компоненти, які допомагають.

Harvard Health процитував дослідження вчених з Національного інституту здоров’я, в якому оцінювали спосіб життя більше 7750 учасників, за якими спостерігали протягом 5-10 років.

Учасники заповнили анкети, щоб визначити свої харчові звички, і пройшли когнітивні тести пам’яті, мови та уваги.

За даними Harvard Health, риба була “найважливішим дієтичним фактором” у зниженні ризику когнітивних порушень. На другому місці опинилися овочі, а всі інші продукти показали менший, незначний ефект.

Більш того, з усіх оцінюваних продуктів тільки риба була пов’язана з більш низьким ризиком зниження когнітивних функцій.
Чому риба?
“Риба-важливе джерело омега – 3 жирних кислот, які присутні в мембранах тканин мозку», – наголошується в статті, опублікованій в журналі Frontiers in Aging Neuroscience.