Коли справа доходить до довголіття, основна увага приділяється продуктам, які ви їсте, і кращим видам вправ. І на те є вагома причина-регулярні вправи і правильне харчування можуть знизити ризик хронічних захворювань, а саме серцевих захворювань, які щорічно забирають мільйони життів. Однак існують і інші звички способу життя, які сприяють довголіттю, і дослідження показують, що їх не слід випускати з уваги.

Дослідження, опубліковане в PLOS Medicine дає вагомі аргументи на користь розвитку соціальних відносин.

Якість і кількість соціальних відносин між людьми пов’язано з психічним здоров’ям, а також з хронічними захворюваннями і смертністю. Щоб оцінити вплив соціальних відносин на виживання, дослідники провели метааналітичний огляд.

Зокрема, дослідники прагнули визначити ступінь, в якій соціальні відносини впливають на ризик смертності, які аспекти соціальних відносин є найбільш передбачуваними і які фактори можуть знизити ризик.

Дані були отримані з кількох характеристик учасників, включаючи причину смертності, початковий стан здоров’я та попередні умови здоров’я, а також характеристики дослідження, включаючи тривалість спостереження та тип оцінки соціальних відносин.

Виходячи з 148 досліджень, дослідники вважають, що ймовірність виживання учасників з більш міцними соціальними відносинами зростає на 50 відсотків.

Цей висновок залишався незмінним за віком, статтю, вихідним станом здоров’я, причин смерті і періоду подальшого спостереження.

Хоча важко точно виміряти соціальну ізоляцію та самотність, є переконливі докази того, що багато дорослих людей у віці 50 років і старше соціально ізольовані або самотні, що піддає ризику їх здоров’я.