Чай є одним з найпопулярніших напоїв у світі. Багато саме з нього починають свій день, але мало хто знає про користь, яку він може принести для здоров’я.

У числі найпоширеніших видів – чорний чай ассам, який отримав свою назву на честь регіону в Індії, в якому його вирощують. Крім того, Ассам відомий своїми плантаціями зеленого і білого чаю, проте всі вони вирощуються як чаї для сніданку.

У чорному чаї ассам міститься приблизно 80 мг кофеїну на кожну чашку об’ємом 220 мл, що робить його одним з найміцніших сортів. Крім цього, в ньому багато поживних речовин, завдяки яким напій вважається вкрай корисним.

Читайте також:  Знайдено ключ до розвитку діабету

Протиракова активність

Дослідження показало, що чорний чай, такий як чай ассам, містить досить багато фенольних сполук та інших антиоксидантів, які можуть допомогти запобігти поширенню раку. Зокрема, свою ефективність вони показали In vitro і в доклінічних дослідженнях. В даний час очікуються випробування на людях, проте результати виглядають багатообіцяючими, додали вчені.

Серце і судини

Активні інгредієнти цього чаю пов’язані з поліпшенням стану кровоносних судин і артерій, що знижує ймовірність утворення бляшок і ризик серцево-судинних захворювань. До такого висновку прийшли вчені в ході дослідження, опублікованого в JPP.

Метаболізм

Кофеїн є стимулюючим речовиною і тому може покращувати метаболізм, не тільки забезпечуючи заряд енергії, але і прискорюючи спалювання жиру, говориться в дослідженні, опублікованому в Springer Link.

Читайте також:  Як поліпшити якість сну: поради лікаря, як навчитися швидше засипати

Когнітивні функції

Вчені з’ясували, що чай ассам може допомогти поліпшити розумову активність, а завдяки великій кількості антиоксидантів-запобігти окислювальний стрес в головному мозку. Це, в свою чергу, може знизити ризик розвитку нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Паркінсона.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News