Група британських вчених з Ланкастерського університету висунула гіпотезу про те, що причина розвитку онкологічних захворювань молочних залоз пов’язана з бактеріальним запаленням в молочних протоках. Допомогти попередити рак може допомогти йогурт з великою кількістю молочнокислих бактерій.

За словами одного з фахівців Рейчел Рігбі, зараз вже відомо напевно, що грудне молоко не стерильно, а сама лактація призводить до зміни внутрішньої мікрофлори молочної залози.

“Оскільки в грудному молоці часто знаходять молочнокислі бактерії, швидше за все, ці мікроорганізми мешкають і в молочних протоках, як під час грудного вигодовування, так і після його закінчення», – зазначила експертка.

Вона також припустила, що молочнокислі бактерії, що містяться, в тому числі, в йогуртах, відіграють захисну роль. Дослідження довели, що з кожним роком лактації ризик виникнення раку молочної залози знижується на чотири відсотки щорічно, говориться в журналі Medical Hypotheses.

Вчені вважають, що споживання йогурту знижує ризик розвитку раку грудей завдяки вмісту в ньому живим молочнокислим бактеріям, які сприяють поліпшенню складу мікрофлори молочних проток.

За словами Рігбі, один йогурт в день – це найдешевший і доступний спосіб профілактики раку грудей.