За словами дієтолога, на сніданок корисно вживати складні вуглеводи, білок. Шкідливі: солодкі чай і кава, булки і пластівці.

Днями бразильські вчені представили дані про те, що відмова від домашніх сніданків перед школою є однією з провідних причин стрімкого ожиріння серед сучасних підлітків, а також передчасного розвитку у молодих поколінь діабету 2-го типу і серцево-судинних захворювань.

Коментуючи заяву іноземних вчених, дієтолог Олена Соломатіна, зазначила: вживання сніданку дійсно є своєрідною мірою захисту від розвитку ожиріння.

“Снідаючи, потім протягом дня ми з’їдаємо набагато менше їжі. Виходить, що загальна калорійність раціону знижується», – пояснила фахівець.

Читайте також:  Хвороба печінки часто залишається непоміченою: 4 ознаки, які не можна ігнорувати

Також Соломатіна розповіла, яким має бути сніданок.

Корисні продукти. З корисних для сніданку продуктів дієтолог виділила складні вуглеводи, джерелом яких є цільнозернові крупи і приготовані з них каші. Також корисний білок – у вигляді омлетів, сиру або сирної запіканки.

«Якщо поєднувати вуглеводи і білок, це забезпечить тривале відчуття ситості, що запобігає коливанню цукру в крові набір зайвої ваги», – констатувала Людмила Соломатіна.

Шкідливі продукти. Дієтолог порадила відмовитися від вживання на порожній шлунок солодких продуктів і напоїв, таких як різноманітна випічка, підсолоджені чай і кава, пластівці. За словами експерта, при цьому відбувається різкий підйом глюкози і викид інсуліну, після чого досить швидко знову виникає бажання їсти, а також спостерігаються втома і зниження працездатності.

Читайте також:  Названі прості способи, які допомагають швидше відновитися після хвороби

“Також не варто снідати ковбасою – навіть в самій хорошій містяться шкідливі добавки, через які організм недоотримує поживні речовини”, – додала дієтолог.

Джерело: МедікФорум