Вчені назвали найбільш небезпечні очні хвороби, які з’являються переважно після 40 років. Як виявилося, на їх виникнення майже не впливають спосіб життя та інші фактори.

Проблеми із зором з’являються з віком практично у кожної людини. Процес, як правило, починається після 40-річного рубежу. Вчені вважають, що дане явище обумовлене старінням організму в цілому. Найчастіше у людей зустрічається далекозорість, яка утворюється на тлі втрати еластичності кришталика або атрофії війкового м’яза.

Офтальмологи вважають, що відстрочити хворобу допоможуть спеціальні вправи. Пресбіопія небезпечна тим, що виникають проблеми часто супроводжуються супутніми симптомами. Наприклад, коли людина не може прочитати дрібний шрифт, то починає віддаляти текст, внаслідок чого у неї з’являється пелена перед очима. Вона провокує запаморочення і втому. Відстрочити і полегшити стан можна за допомогою лазерної корекції, лінз і окулярів.

Читайте також:  Поради лікарів, які допомагають покращити здоров'я кишківника: чому це важливо

Після 50 років у людини часто виникає катаракта. Це небезпечне захворювання, яке у деяких людей протікає стрімко, правда воно може розтягнутися і на кілька років. В цьому випадку допомогти може тільки хірургічне втручання, при якому кришталик змінюється на імплантат.

Якщо хворобу запустити, людина може повністю засліпнути. Не менш небезпечна глаукома, яка супроводжується стрибками внутрішньоочного тиску. Окулісти намагаються лікувати це захворювання краплями, які знижують показники, проте вилікувати його повністю неможливо.

Профільні медики стверджують, що зберегти ідеальний зір протягом усього життя практично неможливо. На здоров’я очей негативно впливає спадковість, а також робота за комп’ютером, що сидить спосіб життя і деякі захворювання. Щоб хоч якось зупинити процес погіршення зору фахівці рекомендують повноцінно харчуватися, вести активний спосіб життя і регулярно відвідувати профільних медиків.

Читайте також:  Вживання цибулі сприяє зниженню загрози розвитку онкології