Дотримання певного раціону на зразок дієт з обмеженням калорій, низькою кількістю вуглеводів і високим вмістом жирів, а також періодичного голодування може бути корисним для схуднення. Але для отримання ще більшої користі слід розглянути можливість чергування всіх цих стратегій.

Авторитетний науковий журнал Nutrition опублікував результати дослідження, в якому взяли участь 227 дорослих осіб. Всі вони зверталися за професійною допомогою для зниження зайвої ваги. Кожен отримав рекомендацію слідувати одному з трьох названих вище підходів.

Після дотримання однієї з дієт 154 учасники переключилися на іншу методику, а потім на третю. Під час так званого переривчастого голодування вони все одно стежили за низьким вмістом вуглеводів і високим рівнем жирів.

Читайте також:  Чому не можна зловживати вітамінами і чим це може загрожувати: лікарі дали відповідь

Близько 78% пацієнтів втратили 5% ваги при дотриманні однієї дієти. Причому не було ніякої різниці в рівні втрати ваги в залежності від різновиду цього харчування.

Але ті, хто виконував відразу три дієтичних плану поспіль, втратили майже вдвічі більше. А це говорить про те, що зміна стратегії схуднення може більш ефективно наближати нас до досягнення заданих цілей.

Але навіть ті, хто втратив лише 5% ваги, як і раніше отримували серйозні переваги для свого здоров’я, оскільки у них поліпшувалися кардіометаболічні функції.

Збереження однієї і тієї ж дієти може бути складним завданням, і часто нездійсненним. Через це багато людей зриваються і перестають худнути. Ось чому обнадіює те, що ми можемо зійти з однієї і перейти на іншу дієту, що тільки посилить бажаний ефект. Багатьом людям буде простіше перейти на нову стратегію харчування, ніж протягом багатьох місяців і років дотримуватися тільки одного довгострокового плану.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News