Вчені з Університету Меріленда в США з’ясували, що мутований коронавірус легше переноситься по повітрю. Автори дослідження вивчили 49 випадків зараження різними штамами вірусу. Причому у всіх пацієнтів хвороба протікала в легкій формі-взагалі без симптомів або зі слабкими ознаками.

Добровольцям запропонували три рази повторити вголос алфавіт – або заспівати відому пісню “з днем народження тебе”. З’ясувалося, що ті люди, які були раніше заражені альфа-штамів, викинули при цьому в повітря в сто разів більше вірусів, ніж ті, хто хворів першим штамом, який знайшли в Ухані.

“Ми знаємо, що “дельта” навіть більш заразна, ніж “альфа”. Наше дослідження надає додаткові докази передачі нових штамів інфекції повітряно-крапельним шляхом”, – сказали дослідники.

Як повідомило РИА Новости, лікарі ще раз підтвердили, що медичні маски варто носити, навіть якщо багато хто ними нехтує і впевнені в їх марності. За словами вчених, вони захищають приблизно від 50 % всіх вірусів. Щоб вірус не передався, потрібно не тільки вакцинуватися, але і використовувати засоби індивідуального захисту.