Вчені з Ірану дійшли висновку, що деякі продукти можуть сприяти розвитку та посиленню депресії та тривоги.

Журнал PLOS One розповів про дослідження фахівців, які представляють Ісфаханський технологічний університет. У його статті йдеться, що вчені з Ірану назвали картоплю серед продуктів, які викликають депресію. Для цієї групи продуктів вони вигадали спеціальний термін – «нездорова рослинна їжа». Вчені констатували, що захопленість такою їжею тісно пов’язана зі схильністю людей до тривожності та депресії.

«Люди, які вживають більше нездорової рослинної їжі, такої як фруктові соки, картопля, очищені злаки та продукти з високим вмістом цукру, мають більш високий ризик розвитку депресії та занепокоєння», – цитує їх PLOS One.

Читайте також:  Стоматолог назвала головну небезпеку частих перекусів для здоров'я зубів

За його даними, учасниками дослідження стали 2456 здорових людей від 18 років без серйозних захворювань. Спостереження фахівців за ними тривало протягом двох років. Аналізуючи зібрану інформацію, автори проекту встановили, що серед досліджуваних, які вживали у великій кількості нездорові, насичені цукром та добавками рослинні продукти, найчастіше фіксувалися симптоми психоемоційних розладів.

Експерти вважають, що для здоров’я психіки переважно вживати здорову рослинну їжу у вигляді корисних овочів, цільних зерен і фруктів, горіхів, бобових, нерафінованих рослинних олій, чаю та кави. Водночас, повідомляється, що причинно-наслідкові зв’язки вченим ще належить встановити.