Нещодавно FDA (Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США) схвалило глюкометр нового типу – POGO Automatic, компанії Intuity Medical. Він дозволяє проводити тест одним натисканням кнопки, полегшуючи та прискорюючи процес вимірювання рівня глюкози у крові.

Intuity Medical – компанія, яка займається технологіями керування діабетом. У квітні 2016 року вона отримала дозвіл FDA на пристрій POGO.

Що таке POGO Automatic?

Автоматична система моніторингу рівня глюкози в крові POGO Automatic є пристроєм з 10-тестовим картриджем. Для його активації після завантаження та увімкнення монітора користувачеві потрібно лише натиснути пальцем на кнопку. Потім глюкометр виконує всю роботу з проколювання та взяття крові, для аналізу потрібен невеликий зразок крові – 0,25 мікролітра. Після цього за кілька секунд на моніторі виводиться результат.

Для покращення моніторингу можна використовувати програму Patterns, доступну для iOS та Android. Програма дозволяє автоматично синхронізувати результати з пристроєм через Bluetooth та наочно бачити тенденції рівня глюкози. Patterns інтегрується з деякими з найпопулярніших пристроїв та програм для оздоровлення, також його можна налаштувати для обміну даними про рівень глюкози з постачальником медичних послуг для перегляду результатів та допомоги у прийнятті рішень щодо лікування.

За словами представника компанії-виробника, для людей з діабетом необхідність постійного моніторингу рівня глюкози у крові становить складність у щоденному житті. Новий глюкометр дозволяє полегшити цю процедуру – з собою не потрібно носити окремо ланцети або смужки, все необхідне для аналізу вбудоване в пристрій. Це знімає багато обмежень, за необхідності провести вимірювання можна, наприклад, у громадському транспорті дорогою на роботу або під час тренування у тренажерному залі.

Наскільки точним є автоматичний глюкометр POGO Automatic?

FDA вимагає, щоб глюкометри мали точність ± 15% у порівнянні з еталонним методом, який використовується в лікарні. FDA перед схваленням пристрою перевірило та підтвердило, що POGO Automatic відповідає цим критеріям.

Чи можуть POGO Automatic використовувати люди будь-якого віку?

Автоматична система моніторингу рівня глюкози в крові POGO призначена для дорослих та підлітків віком від 13 років.

Чим відрізняється POGO від CGM?

Монітори безперервної дії глюкози (CGM), такі як імплантати Abbott FreeStyle Libre, Dexcom G6 та Eversense, все частіше використовуються людьми з діабетом 1 та 2 типу. Вони дозволяють постійно контролювати рівень глюкози у крові.

На питання, як пристрій POGO Automatic співвідноситься із системами CGM, головний комерційний директор Intuity Дін Зікрія сказав, що CGM – зовсім інша технологія, що вимагає від користувача носіння на тілі датчика та передавача. POGO Automatic, на відміну від CGM, доступний без рецепта і буде затребуваний у людей, які не бажають носити пристрій на власному тілі.