Спалах нової коронавірусної інфекції, яка трапилася в Китаї в кінці 2019 року, стрімко змінила життя людей по всьому світу і змусила регулярно шукати відповіді на запитання: де здати кров на коронавірус?

Через те, що інфекція легко передається повітряно-крапельним і контактним шляхом, а у людини немає до неї сформованого імунітету, кількість хворих швидко збільшується, і нові випадки продовжують фіксуватися тисячами щодня.Тому так важливо сповільнити поширення вірусу, а в країнах, де це вже вийшло зробити – не допустити другої хвилі зростання захворюваності. Допомогти в цьому може дотримання запобіжних заходів і профілактики захворювання, а також здача аналізу крові на виявлення антитіл до COVID-19.

В даний час в нашому арсеналі існує декілька методів лабораторної діагностики коронавірусної інфекції:

● аналіз на коронавірус методом ПЛР тест – дозволяє встановити факт наявності або відсутності в організмі вірусу (для аналізу береться мазок з рото- або носоглотки);

● метод діагностики нової коронавірусної інфекції – виявлення антитіл до SARS-CoV-2. Тест на антитіла дозволяє виявити наявність в крові специфічних білків класу IgM та IgG, ці білки організм виробляє у відповідь на інфекцію. Наявність в організмі G антитіл говорить про те, що в організм вже потрапив вірус COVID-19 і вже перехворів ним, а М антитіла виявляються в крові хворої людини. За допомогою даного аналізу можна зрозуміти, чи була у людини імунна реакція на COVID-19 чи ні (причому без різниці, проявилися симптоми інфекції чи ні).

Швидкий тест на covid-19 (експрес-тест) – це тест-системи для моментального визначення антитіл обох класів (на аналіз беруть зразок крові). Швидкі тести на коронавірус є найменш точним, але дають можливість отримати результат практично моментально – це потрібно, як правило, при екстреній госпіталізації пацієнта.

Не зважаючи на високу специфічність обох методів (ПЛР і досліджень на антитіла), негативні результати окремо виконаних досліджень виявлення антигенів COVID-19 і антитіл не завжди виключають інфекцію. Це пов’язано з особливостями життєвого циклу вірусу в організмі і швидкістю формування імунної відповіді (антитіл).Підготовка до здачі мазка з ротоглотки на SARS-CoV-2, збудника COVID-19

Тест проводиться методом ПЛР. Оскільки мазок береться з ротоглотки, то оптимально виконувати його вранці, відразу після нічного сну.

Не рекомендується:

● За 1 годину до цього вживати їжу, пити, чистити зуби, полоскати рот / горло, жувати жувальну гумку, курити

● За 6 годин до дослідження використовувати лікарські засоби для зрошення ротоглотки і препарати для розсмоктуванняЗдати тест на COVID-19 можна у лабораторії Ескулаб, ми гарантуємо швидкість отримання результату. У лабораторії Ескулаб отримаєте свої результати, в залежності від типу аналізу, протягом 1-2 днів.

*На правах реклами