Лікарі відзначають, що нерідко пацієнти вже після постановки діагнозу згадують, що їх здоров’я дійсно змінювалося, але вони не надавали цьому значення.

Як вважають фахівці, будь-які раптові зміни у функціях організму можуть говорити про розвиток раку. Наприклад, якщо людина зі здоровим кишечником раптом почала страждати від постійної діареї, їй варто звернутися до лікаря. Тобто, тривогу повинні викликати “дивацтва”, які не мають пояснень – безпричинне підвищення температури, поява синців, раптова зміна смакових уподобань.

Часто розвиток раку супроводжується зниженням ваги при колишньому способі життя і харчуванні. Кілограми нібито просто тануть. Особливо схильні не звертати уваги на цей симптом жінки – багато радіють втраченим кілограмам.

Потрібно звернутися до лікаря, якщо спостерігаються кровотечі, яким немає пояснення. Наприклад, кров’янисті виділення у жінок в період між менструаціями або після менопаузи, кровотечі з слизових або анального отвору.

Рекомендується пройти обстеження, якщо ви відчуваєте постійну сильну втому і сил не вистачає навіть на звичайні справи.

Як відзначають онкологи, більшість хворих на рак старше 60 років. Але кожним роком зростає число пацієнтів молодого віку, тому почати спостерігати за своїм станом і стежити за здоров’ям потрібно якомога раніше.