Серцевий напад пов’язаний з нестачею кровопостачання серцевого м’яза. Причиною цього, як правило, є атеросклеротичні бляшки артерії, що живить серце.

За даними Центру США з контролю і профілактики захворювань (CDC), 1 з 5 серцевих нападів проходить безслідно. Однак це не означає, Що впливу на організм не було. Одним із способів знизити ризик появи хвороб серця є правильне харчування. У тому числі, дуже важливо стежити за тим, які напої протягом дня вживає людина, повідомляє Eat This.

Газована вода

Головна небезпека содової полягає в надмірному вмісті цукру. “Дослідження показали, що солодкі напої можуть збільшити ризик серцевих захворювань, які є основною причиною серцевих нападів”, – говорить Седріна Колдер, доктор медичних наук і сертифікований лікар профілактичної медицини з Нешвілла, штат Теннессі. Результати досліджень опубліковані в науковому журналі Harvard Helth Publishing.

Кава

Чашка гіркого напою може допомогти не тільки прокинутися вранці, але і знизити ризик серцевої недостатності. Але вживання шести і більше кухлів, навпаки, підвищує кількість жирів в крові і збільшити ризик нападу. Про це йдеться в науковій статті журналу Clinical Nutrition.

Енергетика

За словами Колдер, ці напої підвищують кров’яний тиск і порушують серцевий ритм, що може привести до небезпечних наслідків. Неприємні симптоми можуть проявитися “у людей, які або п’ють велику кількість енергетичних напоїв за короткий період часу, або вживають їх разом з алкоголем або іншими речовинами”, – додає Колдер.

Алкоголь

Про шкоду алкоголю на печінку знають багато. Але ті, хто п’є багато спиртних напоїв, більш схильний до і захворювань серцево-судинної системи. Згідно з дослідженнями групи вчених університету Хопкінса, алкоголь для жінок набагато небезпечніший, ніж для чоловіків. За даними вчених, вони піддаються набагато більш високому ризику розвитку серцевих захворювань.

Молочні коктейлі

Ці напої – десерти містять не тільки багато цукру, але і насичених жирів. “Дослідження показують, що лише один прийом їжі з високим вмістом жирів може викликати серцеві захворювання у деяких людей”, – говорить Колдер.