Підвищення метаболізму захищає від ожиріння, допомагає скидати зайву вагу, і домогтися цього можна навіть при сидячому способі життя. Необхідно збільшувати розумові навантаження – такий спосіб активізації обміну речовин запропонувала міжнародна група вчених.

Інтенсивні інтелектуальні заняття були названі вченими ефективним методом підвищити метаболізм при сидячому способі життя. За їх словами, підвищуючи розумове навантаження, людина може змусити мозок споживати більше калорій, що забезпечить більш активні метаболічні процеси.

Вчені привели в приклад дітей, які навчаються в школі і займаються додатково (наприклад, вивчають іноземну мову, освоюють нові для себе завдання). Їх мозок споживає втричі більше енергії, ніж в середньому доросла людина. Відповідно, метаболічні витрати організму ростуть, жир витрачається набагато інтенсивніше.

Наукові фахівці рекомендують людям, які ведуть сидячий спосіб життя, частіше напружувати мозок інтелектуальними завданнями. Один з кращих способів – навчитися грі в шахи.

«У гравців в шахи частішають серцебиття і дихання, що позитивно впливає на метаболізм. Вирішення складних завдань на комп’ютері, заучування фрагмента художнього тексту також вимагають більше енергії, також дозволяють знизити рівень цукру в крові”, – розповіли дослідники.