Вітамін В12 є одним з важливих мікроелементів, нестача якого може порушити роботу організму. Справа в тому, що він є одним з речовин, що допомагають підтримувати здоров’я нервів і клітин крові, а також допомагає створювати ДНК – генетичний матеріал всіх клітин організму. Вчені розповіли, до яких трьох незворотних наслідків може призвести нестача цього вітаміну.

Ознаки дефіциту вітаміну В12

За даними канадського товариства кишкових досліджень, тривала нестача цього мікроелемента може збільшити ймовірність психічних захворювань, пошкодити нейрони і посилити розсіяний склероз (мс). Цей стан характеризується пошкодженням головного і спинного мозку, що тягне за собою проблеми із зором, слухом, руховим апаратом, почуттям рівноваги, повідомляє Express.

Читайте також:  Біолог розповіла про користь недоїдання для продовження життя

Симптомами дефіциту B12 вчені називають:

  • блідо-жовтий відтінок шкіри
  • хворобливий і червоний язик (глосит)
  • виразки в роті
  • поколювання в кінцівках (парестезія)
  • порушення зору
  • дратівливість.

Причини дефіциту

Існує кілька причин, здатних привести до нестачі речовини, розповіли лікарі Національного центру здоров’я Великобританії (NHS). Наприклад, неправильне харчування або згубна анемія. Це стан, при якому організм не може виробляти білок, який створюється в шлунку. В результаті вітамін В12 погано засвоюється з продуктів харчування або спеціальних лікарських препаратів.

Хто в зоні ризику

Однак дефіциту цього макроелемента також схильні і ті, хто веде здоровий спосіб життя. Природний вітамін міститься в м’ясі та інших продуктах тваринного походження. Тому вегетаріанці і ті, хто дотримується рослинної дієти, можуть відчути нестачу вітаміну В12.

Читайте також:  Вчені встановили, які люди частіше хворіють ковідом після щеплення

«Якщо дефіцит вітаміну викликаний нестачею речовин у вашому раціоні, вам можуть призначити таблетки вітаміну B12, які потрібно пити щодня між прийомами їжі», – додають експерти NHS.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News