ГоловнаНовини Здоров'яП’ять правил, щоб не пропустити меланому

П’ять правил, щоб не пропустити меланому

Хоча показник виявлення меланоми на ранній стадії за останні десять років значно виріс, багато хворих потрапляють до лікарів вже з ураженням внутрішніх органів.

меланома

Меланома це один з найпоширеніших типів раку шкіри, який проявляється родимками. Хвороба має чотири стадії. На першій стадії найчастіше виникає новоутворення або зміна “старої” родимки, хворого при цьому нічого не турбує. Але справа в тому, що меланома може дуже швидко розвиватися, організм з нею практично не бореться і метастази поширюються на внутрішні органи.

Хоча зараз кількість виявлених випадків на ранній стадії з кожним роком зростає, багато в чому завдяки підвищенню інформованості пацієнтів про симптоми. Але все ж багато пацієнтів потрапляють до онколога вже з метастазами, а це серйозно знижує шанси на сприятливий результат. Тим часом, меланома на першій стадії прекрасно лікується.

Читайте також:  Названо напій, який корисний для головного мозку

Лікарі вважають, що будь-які зміни шкіри, які незрозумілі вам потрібно показати дерматологу, а він при необхідності направить вас до інших фахівців. Є п’ять симптомів, які повинні насторожити:

– на шкірі з’явилося новоутворення, яке росте і змінюється;

– родимка, яка вже була, почала рости, змінювати колір, її краї стали нерівними;

– родимка почала хворіти, свербіти, заподіювати дискомфорт;

– навколо родимки або на ній самій з’явилися ознаки запалення, наприклад, почервоніння або пошкодження шкіри;

– родимка кровоточить.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News