Хоча показник виявлення меланоми на ранній стадії за останні десять років значно виріс, багато хворих потрапляють до лікарів вже з ураженням внутрішніх органів.

Меланома це один з найпоширеніших типів раку шкіри, який проявляється родимками. Хвороба має чотири стадії. На першій стадії найчастіше виникає новоутворення або зміна “старої” родимки, хворого при цьому нічого не турбує. Але справа в тому, що меланома може дуже швидко розвиватися, організм з нею практично не бореться і метастази поширюються на внутрішні органи.

Хоча зараз кількість виявлених випадків на ранній стадії з кожним роком зростає, багато в чому завдяки підвищенню інформованості пацієнтів про симптоми. Але все ж багато пацієнтів потрапляють до онколога вже з метастазами, а це серйозно знижує шанси на сприятливий результат. Тим часом, меланома на першій стадії прекрасно лікується.

Лікарі вважають, що будь-які зміни шкіри, які незрозумілі вам потрібно показати дерматологу, а він при необхідності направить вас до інших фахівців. Є п’ять симптомів, які повинні насторожити:

– на шкірі з’явилося новоутворення, яке росте і змінюється;

– родимка, яка вже була, почала рости, змінювати колір, її краї стали нерівними;

– родимка почала хворіти, свербіти, заподіювати дискомфорт;

– навколо родимки або на ній самій з’явилися ознаки запалення, наприклад, почервоніння або пошкодження шкіри;

– родимка кровоточить.