Деякі відчуття, наприклад, неприємний присмак або біль в щелепі, можуть бути попереджувальними ознаками інфаркту. Їх появу потрібно обговорити з лікарем.

Інфаркт або серцевий напад виникає, коли блокується кровоносна артерія, що постачає серце кров’ю і киснем. Таке блокування відбувається через накопичення жирових бляшок всередині артерій.

Найбільш частими попереджувальними ознаками інфаркту є біль або тиск в грудях. Однак, уточнюють фахівці, у людей з серцевим нападом можуть також спостерігатися різні симптоми, які здаються незвичайними і є маловідомими. Серед них – деякі відчуття в роті, зміни в стані ротової порожнини.

Британський вчений, професор Адам Тейлор (Ланкастерський університет) порадив в інтерв’ю виданню Express звертати увагу на наступні відчуття в роті.

Читайте також:  Чого не можна робити при безсонні

“З’являється дивний присмак у роті, який багато людей називають кислим. Іншими попереджувальними ознаками інфаркту можуть бути запалення ясен, неприємний запах з рота, втрата зубів”, – повідомив Тейлор.

Вчений зауважив, що людський рот сповнений бактерій, як хороших, так і поганих. Погані можуть потрапити в кровотік з рота, викликати запалення кровоносних судин, здатне привести до виникнення серцево-судинних захворювань. Передвісником хвороб серця, включаючи інфаркти, може бути пародонтит.

Професор Тейлор додав, що попереджувальною ознакою серцевих порушень є також наліт навколо зубів у вигляді липкої, насиченої бактеріями плівки. Такий наліт – відмінна риса вражає судини атеросклерозу.

Читайте також:  Як телефонні дзвінки позначаються на роботі серця

У свою чергу Express, посилаючись на дані Healthline, пише, що одним з частих симптомів насувається серцевого нападу є болі в щелепі.