Вчені розповіли про засоби гігієни, які при регулярному використанні здатні підвищувати ризик розвитку у людини раку, ожиріння, а також безпліддя. При виробництві таких товарів застосовуються небезпечні сполуки.

Ще в 2017 році фахівці ООН склали перелік небезпечних речовин, наявних у складі косметичних засобів і побутової хімії. Список налічував близько 45 пунктів, але ряд з них досі не знаходяться під забороною в окремих країнах. У “чорному списку” не числяться і PFAS, хоча з їх використанням теж пов’язані певні ризики. Вчені в новій роботі організували аналіз близько 1,3 тисячі досліджень. В результаті вдалося виявити наявність зв’язку між PFAS і ендометріозом, діабетом, деякими видами онкології і ожирінням. Діти найбільше страждають від полібромірованних дифенілових ефірів.

Вчені зі Швейцарії і США знайшли підтвердження негативного впливу бісфенолів, наявних в пластикових упаковках. Вони впливають на формування інтелекту. При надмірному вмісті фталатів і PFAS в крові у вагітних зростав ризик низького IQ у дітей. Загроза таїться в гелях для душу, засобах для прибирання та миття посуду, навіть зубних щітках і нитках. В останніх теж багато PFAS, через що збільшується ймовірність раку яєчників і щитовидної залози, проблем з печінкою або збоїв на гормональному рівні.

Співробітники Університету Массачусетса пояснили небезпеку зубних щіток тим, що з часом в щетині формуються мікроскопічні тріщини, де акумулюється антибіотик триклозан. Він безпечний в невеликих дозах, але при зловживанні загрожує гормональними порушеннями. Важливо міняти вказаний засіб гігієни раз в три місяці.