Багато хто воліє приймати різні добавки, що містять корисні вітаміни і мінерали. Проте дослідники вважають, що деякі з них можуть призвести до серцевих проблем. Вони розповіли, з якими популярними добавками потрібно бути обережними.

Омега-3

Нове дослідження, опубліковане в European Heart Journal, показало, що добавка омега-3 може збільшити ризик фібриляції передсердь (миготливої аритмії) у деяких пацієнтів.

Відзначається, що такий несприятливий ефект може виникнути у людей з підвищеними тригліцеридами в плазмі, а також у людей з високим ризиком захворювань серця або з уже діагностованими серцево-судинними захворюваннями.

Вітамін E

Цільова група профілактичних служб США (USPSTF) не рекомендує використовувати добавки з бета-каротином або вітаміном Е для профілактики серцево-судинних захворювань або раку.

“Фактичні дані показують, що прийом вітаміну Е марний і що бета-каротин може бути шкідливим, оскільки збільшує ймовірність розвитку раку легенів у людей, які вже знаходяться в групі ризику”, – заявив фахівець з Медичного центру Тафтса Джон Вонг.