Раптово вас долають сильні судоми або гнітюче відчуття переповнення – це ознака того, що кишечник не в змозі виконувати свою справжню функцію. Ці 4 звички можуть бути причиною.

Організм – складний механізм, який реагує на всілякі зовнішні фактори, включаючи травлення кишечника. Раптово вас мучить жахливий біль, відчуття розпирання. Відразу приходить в голову думка про серйозне захворювання, але найчастіше кишечник порушується несвідомими повсякденними ситуаціями.

1. Погано пережована їжа

Або перерва на обід занадто короткий, або занадто сильний апетит – часто ви не приділяєте достатньо часу тому, щоб по-справжньому насолодитися їжею, і замість цього проковтуєте її. Також нехтують жувальним механізмом, хоча насправді слід жувати не менше 30 разів. Для кишечника цей стан являє собою важкий тягар, оскільки їжа потрапляє в кишечник занадто великими частинами – гігантська задача для органу.

Читайте також:  3 продукти для збереження здоров'я очей

2. Обмеження спорожнення кишечника через стрес

Навіть якщо короткочасний стрес покращує роботу тіла і мозку, він знижує активність кишечника. У стресових ситуаціях тіло виділяє більше адреналіну, оскільки реагує за допомогою механізму страху і втечі.

Якщо стресова ситуація триває довше, в шлунку і кишечнику можуть виникнути такі симптоми, як метеоризм, здуття живота, судоми або нудота. Якщо кишечник неодноразово реагує на стресові ситуації, фахівці говорять про синдром роздратованого кишечника, при якому діяльність кишкових м’язів особливо чутлива.

3. Порожні вуглеводи викликають запалення

Якими б смачними не були скибочки білого хліба або макаронів, ці продукти можуть стати серйозним випробуванням для кишечника. Їжа, що складається з простих вуглеводів, містить невелику кількість клітковини і тому є особливо хорошим середовищем для розмноження вірусів і бактерій. Ці небезпечні кишкові бактерії в значній мірі порушують кишкову флору і викликають проблеми з травленням.

Читайте також:  Експерти назвали колір фекалій, при якому потрібно насторожитися

4. Регулярне вживання алкоголю

Будь то пиво після роботи або келих червоного вина на вечерю – навіть невелика кількість алкоголю негативно впливає на функцію кишечника і може пошкодити кишечник у багатьох відношеннях. Проковтнутий етанол вступає в реакцію безпосередньо зі слизовою оболонкою тонкої кишки і викликає почервоніння слизової оболонки, пошкодження клітин або навіть незначна кровотеча. Крім того, часте вживання алкогольних напоїв збільшує ризик раку товстої кишки.