У разі відмови від регулярного чищення зубів у людини може підвищуватися ризик розвитку деяких видів раку. Відповідні висновки зробили за підсумками дослідження вчені Гарвардської медичної школи в США.

Робота тривала протягом 28-річного періоду. За цей час вчені отримували дані про тисячі людей і стан їх ротової порожнини. У підсумку за весь період спостережень у 199 громадян виявився рак горла, тоді як у ще 238 — рак шлунка. Виявилося, що в першому випадку ризик розвитку онкології на 59% вище у тих, хто страждає від захворювань ясен.

При цьому це не пов’язано з тим, чи провокував пародонтит випадання зубів. Імовірність постраждати від онкології шлунка на 50% вище, якщо всі зуби на місці при проблемах з яснами. Якщо ж хоча б один або більше зубів втрачені, то показник зростає до 68%.

На думку стоматологів, обумовлена така кореляція тим, що в хворих яснах відбувається активне зростання бактерій, що в підсумку тягне за собою хронічне запалення, що зачіпає травний тракт. Уникнути пародонтиту можна не тільки постійної чищенням зубів, але також використанням зубної нитки. Якщо вже є запалення і кровоточивість, краще проконсультуватися у лікаря.