Медики назвали п’ять продуктів, які після приготування стають більш корисними. Думка про те, що термічна обробка зводить нанівець позитивні властивості тих чи інших страв, актуальна не у всіх випадках.

Буває і так, що за рахунок приготування продукту можна поліпшити його подальшу засвоюваність організмом. Це вірно для моркви, що служить джерелом бета-каротину. Якщо з’їсти овоч сирим, корисна речовина надійде в організм тільки частково, поки теплова обробка забезпечує більші обсяги пігменту.

Гриби мають в складі вітаміни, білок, а також багато мінеральних речовин. При приготуванні продукту в рослинній олії його харчова цінність зростає, а організму стає простіше засвоювати важке частування.

Шпинат багатий оксалатами, що перешкоджають “всмоктуванню” заліза. При поїданні його в сирому вигляді засвоюваність металу складає всього 5%, але після приготування цей показник зростає.

Від термічної обробки менш корисними не стануть і помідори, що містять лікопін. Останній ефективний для профілактики онкології і серцево-судинних недуг. Готування дозволяє збільшити рівень лікопіну в томатах, підвищується і його засвоюваність.

У спаржі за рахунок приготування можна підвищити обсяги поліфенолів, а ще зростає концентрація вітаміну A і лютеїну.