Рис є одним з найпоширеніших продуктів харчування в раціоні більшої частини населення планети, але незважаючи на це вчені попереджають про його можливу смертельну небезпеку для організму і життя. Захопленість рисом може стати причиною передчасної смерті, пише Science Dail, посилаючись на дослідження Манчестерського університету.

Англійські вчені попередили про смертельну небезпеку рису через миш’як, який міститься в ньому. Його тривале споживання навіть у невеликих кількостях може бути фактором десятків тисяч запобіжних випадків смертей щорічно, стверджують вони.

Цей хімічний елемент проникає в зерна рису з грунту, звідки вбирається корінням. За словами вчених, він може впливати на виникнення онкологічних і серцево-судинних захворювань. 25% споживачів рису у Великобританії можуть піддаватися більшому ризику – про це заявив професор Манчестерського університету Девід полі.

Читайте також:  Названо горіх, який зменшує показники холестерину

“Враховуючи, що в світі більше 3 мільярдів людей вживають рис в якості основного продукту харчування, що міститься в ньому миш’як може вважатися причиною понад 50 тисяч передчасних смертей щорічно”, – попередили автори проекту.

У той же час вони уточнили, що смертельна небезпека рису в першу чергу пов’язана з його кількістю. Вони закликають не відмовлятися від нього зовсім через властиві йому також корисні властивості і високий вміст клітковини, – але є його помірно і дотримуватися в цілому різноманітного харчування. Також фахівці відзначили, що цільнозерновий рис зазвичай має більше неорганічного миш’яку, ніж піддався обробці.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News