Близько 10% людей схильні в небезпечних ситуаціях відчувати особливі переживання, так званий присмертний досвід. Вчені повідомили про це в ході п’ятого Конгресу Європейської академії неврології.

Фахівці з’ясували, якими бувають передсмертні переживання людей, передає Medicalxpress. Вивченням даного питання займалася міжнародна група вчених з Данії, Норвегії та Німеччини. Вони встановили, що приблизно кожна десята людина в певних обставинах відчуває відчуття, які можна інтерпретувати як передсмертні переживання.

Учасниками дослідження стали добровольці з 35 країн, залучені до експерименту через платформу краудсорсингу. Дослідники прийшли до висновку про те, що «присмертні переживання» відчувають люди, впевнені в тому, що їх життю загрожує небезпека, навіть якщо це не так, і люди, які насправді потрапляють у небезпечну ситуацію, наприклад, в автомобільну аварію.

Проаналізувавши розповіді добровольців про відчуття, які могли бути їх передсмертним станом, вчені розділили їх на наступні категорії:

  • спотворення часу (реальний час перестає існувати в передсмертному стані, стверджують 87%),
  • виняткове збільшення швидкості мислення (про це повідомили 65%),
  • загостренні почуттів (про них розповіли 63%),
  • відчуття знаходження поза власним тілом (такий досвід пережили 53%).

“73% людей, які зазнали передсмертних переживань, назвали їх неприємними. 27% досвід сподобався», – додатково повідомили автори проекту.

Джерело: МедікФорум