Після закінчення пандемії поведінка коронавірусу нового типу буде схоже на сезонне захворювання, вважає доктор медичних наук, Вірусолог Віктор Зуєв.

За його словами, коронавірус, як і грип, є пневмотропним, тобто вражає верхні дихальні шляхи.

– Ми просто забули, що грип у нас приходить двічі на рік: ранньою весною і пізньою осінню. Пізньої осені почнеться знову захворювання, і буде не тільки вірус грипу, а й коронавірус, — зазначив фахівець.

Він додав, що “у липні, серпні та вересні ми забудемо про коронавірус, так само як забуваємо про грип”.

Визначити настання наступної хвилі коронавірусу можна буде по його високій заразності, проте якість захворювання з часом почне слабшати, підкреслив вірусолог.

Читайте також:  Американські лікарі дали поради людям похилого віку для запобігання падінням

Нагадаємо, хто входить в зону ризику через коронавірус. Це люди з аутоімунними або онкологічними захворюваннями, пацієнти, які страждають хронічними (діабет, ожиріння, бронхіт, астма), а також серцево-судинними захворюваннями. Похилий вік теж відноситься до групи ризику.

До ключових симптомів COVID-19, як вже повідомлялося, відносяться сухий кашель, висока температура і головні болі. У деяких спостерігається втрата смаку, нюху і дуже сильна слабкість.

Влада Китаю в кінці грудня 2019 року поінформувала ВООЗ про спалах невідомої пневмонії в місті Ухань. Встановлено, що збудником хвороби став новий коронавірус, пізніше захворювання отримало назву COVID-19. 11 березня була оголошена пандемія.

Читайте також:  Названа помилка при консервуванні, яка може призвести до отруєння