Багато людей проводять величезну кількість часу у сидячому положенні. Лікар-невролог Юлія Березкіна зазначила, що такий спосіб життя дуже впливає на здоров’я.

Лікар пояснила, що насамперед страждає опорно-руховий апарат: порушується постава, формуються патології суглобів, з’являється слабкість у м’язах. Крім цього можуть виникнути проблеми із серцево-судинною системою.

Робота серця та судин часто залежить від нашого харчування, а працюючи в офісі, більшість людей вдаються до частих перекусів, фастфуду та їжі всухом’ятку. На цьому фоні можуть виникнути ожиріння, діабет другого типу та інші порушення метаболізму. На здоров’я позначаються і стрес, нервова перенапруга, нестача сну.

Читайте також:  Лікар назвав симптоми, які можуть вказувати на цироз після 50 років

«Підвищується ризик тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок, який тривалий час може протікати безсимптомно, але згодом можуть проявитися такі ознаки, як набряк ніг, почервоніння та болі в області закупореної судини», – попередила лікар.

Непоодинокі і захворювання шлунково-кишкового тракту, поява запорів і навіть геморой.

У «групі ризику» знаходяться касири, лікарі на амбулаторному прийомі, майстри манікюру, працівники офісу та водії. Представники цих спеціальностей проводять більшу частину дня сидячи, а надвечір вже не залишається сил на фізичні активності або навіть легку розминку.

Березкіна порадила максимально додавати рух у робочий процес. Наприклад, робити телефонні дзвінки, стоячи, або поставити принтер подалі від столу, щоб до нього потрібно було дійти.

Читайте також:  Дієтолог розкрила 2 простих трюки, які допоможуть схуднути

Деякі вправи можна робити і сидячи. Для профілактики варикозу розімніть гомілковостопні суглоби, здійснюючи кругові рухи стопами в різні боки, потім переведіть стопи на себе та від себе. Така вправа покращить кровообіг і навіть дозволить підбадьоритися.

Ходьба також буде корисною, особливо після робочого дня. Проте, за словами лікаря, бажано додавати в розпорядок різноманітні фізичні навантаження – заняття у спортзалі, плавання у басейні, їзду на велосипеді та інші активності, які дозволять розворушити суглоби та м’язи.

Якщо ви давно не займалися активними фізичними навантаженнями, перед тим, як почати, необхідно підготувати своє тіло до тренувань.

Читайте також:  Терапевт розкрила зв'язок між хропінням та інсультом