Туберкульоз входить в десятку основних причин дитячої смертності в світі. Діти піддаються найбільшому ризику розвитку цього захворювання протягом перших років життя. Вчені припускають, що причиною є порушення імунітету, викликане вірусними інфекціями.

Хоча кілька досліджень вказували на можливу зв’язок між туберкульозом та цитомегаловірусною інфекцією (ЦМВ), великі дослідження на рівні спільнот з довгостроковим спостереженням досі не проводилися. Таким дослідженням і стала нова робота вчених зі школи громадської охорони Здоров’я Бостонського університету (BUSPH) і Університету Кейптауна.

Вчені встановили, що немовлята, які заразилися ЦМВ, мають значно вищий ризик розвитку туберкульозу в більш пізньому віці. Дослідження, опубліковане в журналі The Lancet Global Health, показало, що діти, інфіковані ЦМВ на першому році життя, в три рази частіше хворіють на туберкульоз.

“ЦМВ-маловивчений патоген, і ми багато чого не знаємо про те, як він передається, а також про його імунологічний вплив і вплив на здоров’я населення, – розповідає провідний автор дослідження доктор Леонардо Мартінес, доцент кафедри епідеміології BUSPH. – Маленькі діти, які заразилися ЦМВ в перші кілька місяців життя, можуть піддатися імунологічному впливу вірусу, навіть якщо відсутні симптоми. Це піддає їх більш високому ризику інших захворювань, таких як туберкульоз”.