ГоловнаНовини Здоров'яРизик захворіти на діабет багато в чому залежить від графіка роботи

Ризик захворіти на діабет багато в чому залежить від графіка роботи

Вчені виявили взаємозв’язок обміну речовин з біологічним годинником людини.

Годинник

Люди, що працюють позмінно, сильніше за інших схильні до ризику захворіти діабетом або ожирінням. До такого висновку прийшли дослідники з Медичної школи Перельмана в Університеті Пенсільванії, які побачили взаємозв’язок між прийомами їжі і станом здоров’я.

Вони з’ясували, що так званий біологічний годинник є не тільки у всього організму в цілому, але і у кожної клітини, що вимагає дотримання комфортного для неї розкладу. Порушення призводять до збоїв в роботі організму і проблем зі здоров’ям.

“Внутрішній годинник в мозку синхронізує біоритми в периферичних тканинах, і порушення в цій системі ведуть до проблем з обміном речовин”, — пояснив фахівець з діабету і метаболічних захворювань Мітчел Лазар, який займався дослідженням.

Читайте також:  На які хвороби можуть вказувати набряки в різних частинах тіла

Нерегулярний прийом їжі може привести до діабету і ожиріння, прийшли до висновку вчені, опублікувавши результати своїх досліджень в журналі Science. Свою теорію вони перевірили на лабораторних тварин.

Команда Лазара під керівництвом доктора наук Донгьїна Гуана вивела групу мишей, у яких виникали порушення внутрішніх годин в гепатоцитах, основному типі клітин печінки, що є метаболічним центром організму. В результаті у піддослідних збільшився ризик серцевих захворювань, діабету та інсульту. Це довело, що нормальна робота біоритмів в клітинах печінки вкрай важлива для підтримки нормального стану організму.

В результаті експериментів було також доведено, що на біоритми впливають не тільки періоди сну і неспання, але і час прийому їжі: харчування мишей чинило вплив як мінімум на половину факторів установки внутрішніх годин.

Читайте також:  5 причин додати в свій раціон вівсянку

На думку вчених, отримані результати повинні бути використані для оптимізації змінного графіка співробітників, щоб звести до мінімуму професійні захворювання. Зроблені висновки стануть в нагоді і при складанні стратегії лікування пацієнтів з порушеннями обміну речовин.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News