Нове дослідження показує, що люди, які дотримуються здорової дієти в середньому віці, мають більший обсяг мозку, в порівнянні з менш здоровим харчуванням. Це говорить про те, що вибір дієти в середньому віці може знизити ризик деменції та інших дегенеративних захворювань мозку з віком.

Доктор Хелен Макферсон з інституту фізичної активності та харчування при Університеті Дікіна (IPAN) вивчила харчові звички і обсяг мозку дорослих у віці від 40 до 65 років і виявила, що у тих, хто їв різноманітну здорову їжу, в тому числі багато овочів, фруктів, злаків, хороших жирів, мали більше сірої речовини і більший обсяг мозку, ніж ті, чия дієта включала менше цих продуктів.

Доктор Макферсон прокоментувала результати, опубліковані в Journal of Alzheimer’s Disease. За її словами це значне відкриття, яке показує, що для захисту від нейродегенерації в міру старіння необхідні здорові харчові звички протягом усього життя.

“Не існує аналізу крові, який може виявити деменцію в середньому віці, але обсяг мозку є важливим показником здоров’я мозку”, – розповідає доктор Макферсон. “Обсяг мозку починає зменшуватися до літнього віку. Його посилене скорочення може призводити до недоумства”.

Доктор Макферсон вивчила дані майже 20 тис.осіб з британського біобанку. Учасники повідомили особливості своєї дієти, їм зробили МРТ для оцінки обсягу мозку. У дослідженні розглядалися три показники якості дієти.

Спиралися вчені на середземноморську дієту і наближеність до неї. Також оцінювалася відповідність дієти рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Дослідження показало, що зв’язок між дієтою та обсягом мозку був сильнішим для чоловіків, ніж для жінок.