ГоловнаНовини Здоров'яЕксперт назвав поєднання продуктів, які роблять їх більш корисними

Експерт назвав поєднання продуктів, які роблять їх більш корисними

Деякі продукти більш корисні для здоров’я в поєднаннях, ніж поодинці, стверджує відомий експерт в області харчування, доктор медичних наук Віктор Конишев.

Хліб з молоком

Експерт назвав такі поєднання продуктів, які роблять їх більш корисними для людського організму. Так, наприклад, зернові і хліб він радить вживати разом з молоком.

За словами Конишева, з’їдаються самостійно хліб і каші дають організму мало амінокислоти лізину, тоді як молоко містить його в достатній кількості. Лізин допомагає тілу синтезувати “білок молодості” колаген, сприяє нормалізації рівня холестерину, покращує засвоєння кальцію.

“Молоко компенсує ще нестачу вітаміну В2 і вітаміну D. Крупа забезпечує відсутніми в тваринній їжі, але важливими для здоров’я рослинними волокнами”, – розповів експерт виданню «Аргументи і факти».

Читайте також:  Як схуднути і зберегти вагу: п'ять перевірених способів від ендокринолога

Інший варіант корисного поєднання продуктів – це каші і макаронні вироби разом з джерелами білка. Приклад: гречка з рибою, м’ясом, грибами.

Крім того, експерт рекомендує поєднання зернових продуктів з горохом, бобових з кукурудзою: організмом з них краще засвоюються амінокислоти.

Поєднання овочів жовтого або червоного кольору з жирами також роблять рослинні продукти більш корисними. Тому моркву або помідори слід вживати з рослинною олією або сметаною: це підвищує концентрацію антиоксидантних речовин, які засвоюються системою травлення.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News