Сучасний підхід зробить діагностику доступнішою і дешевшою.

Використання новітніх біомаркерів дозволяє значно підвищити якість діагностики і прогнозу стану хворих серцевою недостатністю. Про це повідомляють у спільній публікації в журналі Circulation вчені з університетської лікарні Хайдельберга, Центру біоінформатики університету Зарланда (Німеччина) та співробітники Siemens Healthineers.

Біомаркери, які вказують на патологічні процеси в серцевому м’язі, зустрічаються не тільки в тканинах серця, але також виявляються у пробах крові пацієнтів. Маркери ранньої діагностики мають великий потенціал для обстеження осіб, що страждають хронічною формою серцевої недостатності. Цей метод є більш простим і дешевим: аналіз крові замінює ризиковану біопсію тканини міокарда.

Читайте також:  Шість корисних для здоров'я причин їсти цільнозерновий хліб

Аналіз проб крові хворих серцевою недостатністю дозволив німецьким вченим простежити залежність між спадковою інформацією та захворюваністю, беручи до уваги епігенетичні фактори (метилювання ДНК). Ці фактори можуть успадковуватися, але також завясят від таких зовнішніх факторів, таких як стрес, куріння, харчування та ін. Дослідники ідентифікували 517 областей, епігенетичні модифікації яких можуть бути потенційними маркерами при ранній діагностиці. Особливо перспективним є ген B9D1.

Джерело: MedikForum