ГоловнаНовини Здоров'яНові біомаркери здатні поліпшити ранню діагностику серцевої недостатності

Нові біомаркери здатні поліпшити ранню діагностику серцевої недостатності

Сучасний підхід зробить діагностику доступнішою і дешевшою.

Серце

Використання новітніх біомаркерів дозволяє значно підвищити якість діагностики і прогнозу стану хворих серцевою недостатністю. Про це повідомляють у спільній публікації в журналі Circulation вчені з університетської лікарні Хайдельберга, Центру біоінформатики університету Зарланда (Німеччина) та співробітники Siemens Healthineers.

Біомаркери, які вказують на патологічні процеси в серцевому м’язі, зустрічаються не тільки в тканинах серця, але також виявляються у пробах крові пацієнтів. Маркери ранньої діагностики мають великий потенціал для обстеження осіб, що страждають хронічною формою серцевої недостатності. Цей метод є більш простим і дешевим: аналіз крові замінює ризиковану біопсію тканини міокарда.

Читайте також:  Супрун розповіла про користь і шкоду мандаринів

Аналіз проб крові хворих серцевою недостатністю дозволив німецьким вченим простежити залежність між спадковою інформацією та захворюваністю, беручи до уваги епігенетичні фактори (метилювання ДНК). Ці фактори можуть успадковуватися, але також завясят від таких зовнішніх факторів, таких як стрес, куріння, харчування та ін. Дослідники ідентифікували 517 областей, епігенетичні модифікації яких можуть бути потенційними маркерами при ранній діагностиці. Особливо перспективним є ген B9D1.

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News