Вчені з Каліфорнійського університету заявляють, що приготування їжі на дровах може спровокувати розвиток легеневих захворювань. Щорічно в світі від них помирає 4 мільйони людей.

Згідно результату дослідження, яке представили в рамках зборів радіологічного товариства Північної Америки, близько трьох мільярдів людей готують їжу на деревині. Під час її спалювання виділяються речовини, які серйозно забруднюють повітря.

У науковій роботі вчені вивчили вплив забруднювачів кухонної плити на 23 людини, які готують їжу в умовах спалювання жиру і скрапленого газу. Була виміряна концентрація забруднення в будинках, за допомогою спірометрія вивчені показники легенів добровольців. Також фахівці задіяли комп’ютер і просканували їх функціональність.

Читайте також:  Вчені знайшли загрозу в улюбленому багатьма напої для довголіття

Вчені встановили, що люди, які використовують деревину, піддаються серйозним концентраціям забруднення і бактеріальних ендотоксинів. У тих, хто використовував газ, в частині легенів виявили порушення процесу газообміну. Це говорить про те, що дим може спровокувати запалення, яке не відразу помічається хворими. Зазначається, що лісові пожежі також негативно впливають на здоров’я людей.

Джерело: actualnews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News