Огірки з помідорами, макарони з м’ясом, фрукти після основного прийому їжі вважаються шкідливими для організму, – але їх марно сприймають такими.

Деякі поєднання продуктів називаються шкідливими, оскільки так було оголошено колись. Але накопичені до сьогоднішнього дня знання дозволяють стверджувати, що іноді продукти марно оголошуються несумісними або небезпечними для організму при єдиному вживанні.

Розглянемо 5 таких поєднань.

Вода і їжа. Теорія невідомого авторства говорить: пиття води (особливо холодної) під час їжі веде до застою їжі в шлунку або кишечнику-нібито рідина розбавляє шлункову кислоту – що уповільнює травлення,

Ці побоювання марні! У журналі Health and Human вчені пояснили, що холодна вода, потрапляючи в організм, швидко нагрівається до температури тіла, і не заважає, а допомагає роботі травної системи, діючи в тандемі з кислотою, що забезпечує засвоєння їжі.

Огірки і помідори. Стверджується, що два овоча вимагають різного часу для перетравлення, їх поєднання здатне викликати нудоту, здуття, метеоризм.

Насправді така проблема виникає тільки у людей, що володіють підвищеною чутливістю до будь-якого з двох продуктів. За відсутності проблем з шлунково – кишкового тракту поєднання овочів в салаті не зашкодить, – особливо, якщо його заправка містить оцет.

Макарони по-флотськи. Поєднання білків і вуглеводів називається шкідливим через різницю в їх засвоєнні організмом.

В реальності більшість людей без проблем здоров’я добре справляються з таким дуетом. Експерти констатують: наші тіла в процесі еволюції добре пристосувалися до вживання в їжу різноманітних білків, вуглеводів і жирів.

Фрукти з основною їжею. Шкода такого поєднання пов’язують з бродінням в шлунку.

Але думати так – марно. Фрукти не здатні залишатися в органі так довго, щоб це закінчилося бродінням. До того ж шлунок для такого процесу має занадто кисле середовище.

Молоко з продуктами, що містять кислоту. Імовірно це шкідливо, так як молоко відразу псується, згортається.

Що насправді? Воно згортається в будь-якому випадку, потрапивши в шлунок. Холодне молоко цілком витримує поєднання з цитрусами – процес згортання відбувається так повільно, що людина цього навіть не помічає.

Джерело: МедікФорум